Інтервю з автором блогу CPAblog.ru, який працює з CPA партнерками

417

Сьогодні у мене в гостях CPAMan, автор блогу CPAblog.ru.

Розкажи, звідки ти родом, чим займався до того, як потрапив в інтернет і став працювати з CPA мережами?
Я з Пітера, займався розробкою сайтів на замовлення кілька років. Робив досить великі проекти, у мене була своя студія. Потім злегка втомився від цієї роботи, мороки багато, а грошей мало. Потихеньку пробував працювати з трафіком, і як-то засмоктало.

Чим для тебе привабливо саме ніша CPA?
Можливістю працювати без прив’язки до місця проживання, можливістю багато заробити в досить короткі терміни. В традиційних областях досить сильна конкуренція, а в інтернеті поки що всім вистачає місця.

З якими джерелами трафіку тобі подобається працювати найбільше?
Найкраще працювати зі своїми. А так — будь-яке джерело можна змусити працювати, з часом це добре розумієш. Питання зазвичай один — якою ROI?

Розкажи про аналітику, що і як потрібно аналізувати, щоб працювати в плюс?
Аналізувати потрібно все, чим більше — тим краще. Кліки, ліди, майданчики, оголошення, глибини перегляду, відсоток відмов, розподіл по днях, по часу. Питання тільки в тому, чи достатньо у вас інформації, щоб аналіз був об’єктивним? Не забувайте, що аналізувати щось на 10 кліках — заняття марне і навіть шкідливе.

Як ти вважаєш, наскільки відстають західні CPA мережі від російських. У чому перевага західних сервісів перед російськими?
Простотою роботи, як з технічної сторони, так і з людської. Найбільша перевага західний мереж — це формальна відсутність холда у офферов і фільтрації лідов після їх вчинення. Ліди фільтрує рекламодавець, відсоток шлюбу вже заздалегідь закладений в його розрахунки. Це дозволяє вебмайстру відразу оцінювати прибутковість кампанії і зосередиться на роботі, а не на очікуванні того, наскільки прибутковим виявляться його вкладення.

Були думки відкрити свою CPA мережу, щоб займатися тим, що тобі дійсно подобається?
Я брав участь у створенні CPA мереж і мені більше подобається бути вебмайстром. Ризиків у роботі вебмастера більше, але і потенційний прибуток теж більше.

Чи плануєш ти набирати людей на навчання на платній або безоплатній основі?
Можливо, але в найближчих планах поки такого немає.

Розкажи про те, як проходить твій день, як ти плануєш робочий час?
З ранку їду на роботу, ввечері повертаюся додому ? Справи намагаюся робити по черзі, в порядку пріоритетів. Ніякої супер системи планування не використовую, як-то поки не прижилися.

В твоєму останньому пості на блозі ти написав, що ти купуєш акаунти facebook. Розкажи, для яких цілей зараз можна їх використовувати?
Я купував рекламні акаунти, а не просто акаунти. І так, їх можна використати для подальшої купівлі реклами ?

А навіщо ти їдеш на роботу, якщо працюєш в інтернеті?
У мене свій офіс, свої співробітники, а я — директор.

Припустимо вийшла нова CPA — які методи тестування на якість/вошивість ти б міг запропонувати?
Поговорити з менеджерами, порівняти конверт на одному і тому ж оффере в цій партнерці і в іншій. Почитати відгуки та не вбухувати відразу багато грошей, дочекатися виплат.

Які ознаки «`поганий» CPA ти можеш назвати, як в рунеті, так і в буржунете, котрі «кидаються» в очі досвідченому вебмайстру?
Якийсь похмурий інтерфейс, неадекватний супорт, погані відгуки. В інтернеті весь бізнес будується здебільшого на довірі, адже ви не підписуєте ніяких документів і навряд чи підете судитися. Питання в управлінні ризиками: не кладіть занадто багато яєць в один кошик, і не треба купувати трафік «на останні».

Якими засобами аналітики ти користуєшся у своїй повсякденній роботі?
Своїм софтом, Яндекс.Метркиой, Гугл аналітикою. Більше мені нічого не потрібно.

Розкажи про своїх робочих залізяках — який комп’ютер, які гаджети і тд.
У мене всі фірми Apple. Я не затятий фанат, але зручніше і якісніше техніки не траплялося.

Знову ж таки, яким софтом ти користуєшся у повсякденній роботі, напевно іноді потрібно щось на кшталт фотошопу для малювання оголошень?
Ну так, але тут все стандартно. Малювати можете хоч в фотошопі, хоч в пейнті — головне-це результат. А так — з п’ят браузерів, малювалки всякі. Зараз я здебільшого працюю у всяких веб інтерфейсах, крім браузера особливо ніякої софт не потрібен.

Де тобі все цікавіше «добувати» трафік: контекст, соціальні мережі, сайти, арбітраж через тізерки?
Там де прибуток більше і стабільність вище. Решта — як то все одно ?

Як ти вважаєш, чи є сенс створювати довгограючі СДЛ проекти, заточені безпосередньо під заробіток на CPA?
Звичайно. Якщо ретельно вибрати нішу і зробити все правильно — прибуток буде в рази більше, ніж від тізерок або контексту.

Буквально днями admitad проанонсувала цю новину: http://blog.admitad.com/?p=1750. Як ти вважаєш, це прорив для рунета?
На прорив не тягне, хлопці з ГдеСлон зробили це набагато раніше. Але як конкурент ГдеСлону Адмитад виступив дуже серйозно. Хоча для вебмайстра, в кінцевому підсумку, конкуренція — це добре.

Ну і на закінчення спали яку небудь «темку».
Придивіться до target.mail.ru — там зараз якесь неймовірне кількість оголошень кредитної тематики, тема пре. Використовуйте Для аналізу adsdock.com ще кілька днів там буде акція на честь нової CPA мережі LeadGid.ru за промокоду leadgid — 7 днів нахаляву. За 7 днів можна вже серйозно заробити. Головне — це подумати і підібрати правильний таргетинг, а не пропонувати кредити 12-річним дітям :).

Велике спасибі CPAman за відповіді на мої запитання. Особисто для себе я знайшов корисне, сподіваюся, ви теж.

На правах власника блогу хотів би нагадати про вчорашню CPA реферальну програму від admitad.

Терехов.

Постової — Posuda-nadom.com.ua — посуд на Україні з доставкою додому.