Що таке контент маркетинг і як ним користуватися

414

Контент маркетинг — це такий спосіб маркетингу, причому не обов’язково інтернет-маркетингу, коли за рахунок створення або просто наявності якісного контенту ви залучаєте цільову аудиторію, яка надалі приносить вам прибуток. Ну або просто моральне задоволення.

Щоб далеко за прикладами не ходити, звернемося до нашої сфері. На блогах хлопці пишуть мануали і палять теми як залучити трафік і заробити багато грошей. Рік тому початок посту «Палю тему…» означало, що за заголовком ховається відмінний мануал. У 2013 році «Палю тему…» стало використовуватися як маркетинговий прийом, щоб залучити кількість кліків.

Найчастіше в 2013, на жаль, за заголовком ховається рерайт спаленої теми у 2012 році, яка вже майже не працює або не працює зовсім.

Ведення корпоративного блога так само є відмінним інструментом контент маркетингу. Як приклад хочу навести blog.aviasales.ru. Я сплю і бачу, як ми з автором блогу покуримо кальяну у Тайланді і він спалить мені всі свої прийоми контент маркетингу. До речі, зверніть увагу, як AviaSales веде свої соціальні акаунти — це теж контент маркетинг, і дуже гідного рівня.

Знову ж таки, чим той же скайсканнер гірше авиасейлса? Та тим, що у нього немає такого блогу, а на чолі команди немає такого паблік лідера як Костя Калинів, який теж веде свій дуже цікавий мікроблог у тві, инстаграмм, фейсбук. Тумблры, контакти для бізнесу не так вже потрібні з точки зору цільової аудиторії. До речі, мої знайомі спочатку шукають квитки на скайсканнере, а потім йдуть безпосередньо на сайти авіакомпаній і купують квитки там. Скайсканнер залишається без профіту. Я натякнув знайомим, що шукати нада на авиасейлс — там в більшості випадків дешевше ніж на сайтах авіакомпаній.

Ще із прикладів контент маркетингу — мій блог. Завдяки йому мені вдалося познайомитися багато з ким, кому я в тій чи іншій мірі зобов’язаний тому, що у мене є зараз. Досі до мене стукають клієнти на просування сайтів саме з блогу, хоча є сайт контори (палити не буду), який навіть в індексі, але ми його особливо не піаримо (поки).

Якщо говорити про моїх нинішніх завданнях, то в admitad ми активно займаємося корпоративним блогом admitad. Беремо інтерв’ю у успішних вебмайстрів, палимо теми, анонсуємо семінари та акції, розповідаємо як заробляти на CPA. І ефект тобто, прямо на долоні в твіттері.

Що таке контент маркетинг і як ним користуватися

Спасибі, ми стараємося для вас. І далі буде ще цікавіше, корисніше, зі скрінами. Кивордов тільки давати не будемо — це суто особисте, індивідуальне кожного вебмастера…

Як займатися контент маркетингом

Щоб не балаболити, скажу одне — пробуйте писати. Не замовляти контент, а писати самостійно та ділитися досвідом. Ось декілька варіантів тем для аудиторії нашого затишного блогу:

  • купив посилання в сапі, штурхав її туди-сюди твіттером, коли ж настав індекс;
  • зробив сторінку під НЧ запит — «купити жіночі шорти для плавання», через скільки отримав топ-10 яндекса московської видачі без посилань, скільки трафіку в добу за таким запитом, як конвертується;
  • знайшов сайт про форекс, спарсил всю семантику, запив форекс блозі на 50 статей від першої особи, через скільки з’явилося 50 уніків на добу з пошуку, як сконвертились на форекс партнерках за місяць;
  • твитнул сторінку з ВЧ запитом, купив ретвітів в ротапосте, з’явився в топ яндекса по ВЧ запитом, отримав трафік — як сконвертил.

Теми прямо з голови згенерував. Спробуйте і ви. Не тільки згенерувати, але й реалізувати. Багато грошей для цього не треба, треба тільки час і бажання. З першого разу може не вийти. Проаналізуйте що не так пішло і зробіть наступного разу краще.

Як спробувати

Беріть і пишіть. Це робота непроста, вимагає часу і сил, але це вкладення в майбутнє ваших проектів — потім окупиться і буде приносити профіт, а ви в цей час зможете поніжитися на березі моря разом з родиною — вона буде вам вдячна.

Види контент маркетингу

  • статті, збірки, списки
  • картинки та інфографіки
  • відео ролики на ютубі
  • презентації в слайдшаре

Почніть з цього, далі зрозумієте в який бік рухатися. Успіхів.

Терехов.

Постової — на сайті для веб-майстрів, seo’шників і манимейкеров WSM ви можете не тільки завантажити меню для вашого сайту, іконки і шаблони, але ще й заробити на розміщенні коментарів, анонсів записів у своєму блозі, додавання відгуків.