Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

283

Сьогодні гостьовий пост від мого партнера Олексія Славгородського, менеджера проектів sematic.ru

Як тільки ми з’явилися на ринку SEO-послуг, стало зрозуміло, що ручної роботи буде багато. Це безліч перевірок на етапі аудиту сайту і внутрішньої оптимізації, точковий відбір донорів для кожного лендинга на етапі посилення зовнішнього посилального і багато іншого. Один з наших методів — акцент на розширення семантики клієнтського сайту. Враховуючи це, працювати доводиться з сотнями і тисячами пошукових запитів. Прозорість роботи в тому числі забезпечується можливістю клієнта бачити всі витрати — витрати на вічні посилання, контент, додаткові інструменти.

Замовник може безпосередньо зайти в потрібний сервіс та проконтролювати витрату коштів, якщо щомісячного текстового звіту йому раптом недостатньо. Як правило, це викликає посилення довіри, адже клієнт знає, який відсоток SEO-бюджету оплачує нашу роботу і наш час, а який вкладається, наприклад, у новий контент. Останнім часом ми розвиваємо сферу SEO-консалтингу, тобто взаємодія з клієнтами стає ще більш відкритим. Отже, 10 онлайн-сервісів, які ми використовуємо у своїй роботі?

1. SeoliB — сервіс зняття позицій в онлайні

По-перше, наша практика показує максимальну зручність SeoLib для самих клієнтів. І за відгуками, і за активного використання «гостьових» посилань — замовникам подобається контролювати позиції запитів з семантичного ядра через цей сервіс. Дійсно, в налаштуваннях кожного проекту одним кліком включається режим гостьового перегляду, і клієнт може з однієї статичної ссылке бачити всю динаміку просування свого сайту без логіна і пароля. Для щомісячних звітів зручна вивантаження в формат XLS, включаючи такі параметри, як релевантна сторінка, частотність запиту, динаміка.

По-друге, онлайновий сервіс, а значить універсальний для будь-якого девайса з виходом в інтернет. Це його величезний плюс перед десктопними сервісами. Такі, як правило, заточені під одним операційну систему, а то й під одну робочу машину в принципі, що дуже незручно. Ще десктопний софт дуже любить просити капчу:) А в SeoLib динаміку просування зручно дивитися і обговорювати з партнером, сидячи, наприклад, в кафе з планшетом — веб-версія сайту відмінно все відображає.

По-третє, сама точність зняття позицій. Не секрет, що по частині Яндекса більшість сервісів зараз працює, парся XML-видачу. Позиції, зняті через SeoLib, не відрізняються від SERPа — безпосередньо того, що користувач пошукача побачить у видачі. Не кожен з десктопних і онлайнових сервісів (платних або безкоштовних), які ми тестили, забезпечує цю саму точність.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

2. СontentMonster — біржа контенту

З усіх копирайтерских бірж ми зупинилися на цій за її якість і зручний інтерфейс. Середня вартість копірайтингу 30-40 рублів за килознак, рерайтінг дешевше. За 50 рублів пишуть більш ніж високоякісні статті фахівці з рівнем «профі». Можна вибирати мінімальний рівень навичок копірайтера, створювати завдання для загальної біржі або індивідуальні завдання. Клієнти на просуванні у нас з сайтами різних тематик, тому по ряду тематик на СontentMonster сформувалися списки авторів, з якими ми працюємо. Якщо ж доводиться кидати замовлення в паблік — відгуки приходять достатньо швидко, за половину робочого дня зазвичай набігає велику кількість пропозицій. Радує велика кількість налаштувань: автопроверка унікальності, оплата за 1000 знаків або за всю статтю, валюта оплати, терміни виконання і на прийняття пропозицій, можливість вказати title, description, keywords. За кожен замовлення нараховується бонус, таким чином частину витрачених грошей може повернутися на баланс.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

3. SpyWords — аналіз сайтів у видачі

Дуже потужний аналізатор, який вирішує багато питань за мінімум дій. Потрібен тільки домен (свій або конкурента), закидаючи який сервіс, ми отримуємо список всіх запитів сайту:
— запити, за якими домен присутній у видачі Яндекс і Google;
— запити, за якими домен рекламується в Директ AdWords.
Таким чином, SpyWords відмінно допомагає при складанні семантичного ядра. Інколи можна дізнатися запити, про наявність яких клієнт і не підозрював, а вони потенційно можуть бути дуже ефективні для просування. Можна дізнатися запити конкурента і використовувати частину з них, відсіявши непотрібні і розширивши підходящі. Не менш зручний сервіс при налаштуванні контекстної реклами, який ми теж займаємося.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

4. Sitetracer

Хороший автоматичний аудитор, видає масу корисної інформації і красиві графіки:) Наприклад, зручно парсити звіти: сторінки з порожніми title, description, keywords, дублікати заголовків і метатегів — виправлення цього зазвичай проходить на початковій стадії внутрішньої оптимізації. Зручно також перевіряти контент, SEO-верстку та технічні косяки сайту. Скажімо, спочатку ми дізнаємося список сторінок з 404 помилкою, а потім дізнаємося, скільки посилань веде на кожну з них і на яких сторінках вони знаходяться. Ці інструменти ми запускаємо не тільки на етапі аудиту, але і в процесі SEO-аналітики, щоб дізнатися, чи не з’являються нові внутрішні помилки протягом нашої роботи.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

5. MegaIndex

Використовуємо аудитор http://audit.megaindex.ru/ та деякі інші інструменти для аналітики. Наприклад, на інших сервісах немає такої статистики за зворотним посиланням — порівняння Тіц донорів, кількість текстових анкорів і анкорів-картинок, довжина анкорів і так далі. В іншому MegaIndex зараз — потужний портал, об’єднує свої SEO-сервіси, нещодавно запущену соціальну мережу для оптимізаторів і навіть своє ТБ.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

6. Rotapost

Рано чи пізно постає питання оптимізації посилальної маси та посилення зовнішнього посилального. Якісні майданчики воліємо відбирати в основному на трьох біржах, зокрема на ротапосте. Можна купувати огляди сайту, прес-релізи або постові. Огляди відмінно працюють для нових сайтів або сайтів, які не просували до нас. Деякі дозволяють отримати відмінний і довгостроковий трафік. Постові — посилання з блогів різних параметрів відвідуваності, цитування та індексації. Хороші посилання можна знайти від 20 до 500 рублів, і такі посилання будуть працювати вже на авторитет сайту, який просувається. Також можна купувати твіти трастових акаунтів, цим можна користуватися для індексації донорів і своїх сторінок. Дружня і оперативна техпідтримка присутній. Активно відповідають в твіттері на кожен мій питання:)

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

7. Sape

Сапу знають всі. Чому ми використовуємо і будемо її використовувати в ручному режимі? Багато в чому завдяки інструменту PR.Sape, в даний час він являє собою сховище трастових сайтів, яке щодня поповнюється. Шукати слід сайти, присутні в Яндекс.Каталозі потрібної тематики і бажано в новинних агрегаторах Яндекса. Такі донори дуже швидко індексуються і вносять хороший внесок в траст просувається пацієнта.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

8. GoGetLinks

На цій біржі не найдешевші вічні посилання, але у неї є величезний плюс. Це гарантія індексації. Гроші знімуться за ті і тільки ті посилання, які потраплять в пошуковий індекс, до цього вони будуть просто заблоковані. Купувати можна замітки, контекстні посилання або посилання-картинки. Деякі статті пишуться на нових сторінках і вебмастер отримує гроші після їх індексації, деякі посилання ставляться на вже проіндексованих сторінках.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

9. Userator

Накрутку поведінкових використовують багато, в тому числі багато «динозаври» рунета і SEO-галузі зокрема. Однозначно можна сказати, що використання помірно — працює. Ручне, не автоматичне виконання завдань користувачами системи Userator, досить ефективно, щоб вкладати в нього частину бюджету. Ми робимо це для запитів, в основному ВЧ, в яких ми вже впевнені в частині потенціалу зростання.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

10. B2Blogger

Платформа з поширення прес-релізів в рунеті. Застосовна і для нових сайтів, і для старих пацієнтів з історією. Все що потрібно — інформаційний привід (будь-яка значима новина сайту або компанії), далі можна завантажити готовий прес-реліз або замовити його професійне написання. Після цього матеріал піде на масу трастових новинних сайтів, аж до найбільших інформагенств. Це дозволяє отримувати якісні посилання, Тіц і підвищення кількості згадувань бренду. Доступно кілька тарифів розсилки від бюджетних до преміальних.

Топ 10 онлайн сервісів, які ми використовуємо для пошукового просування

Висновок

Формуючи «джентльменський набір» сервісів для роботи з клієнтом, варто виходити в тому числі з SEO-бюджету. Важливо врахувати витрати і відразу уявляти, яка його частина буде витрачатися на біржі, яка на допоміжні інструменти і яка — ваш особистий профіт. Автоматизації роботи завжди корисна, але потрібно бути готовим працювати з клієнтом точково, розбираючись в нюансах його сайту, тільки тоді можна добитися успіху.

Рекомендую зафолловіть Олексія Славгородського в твіттері.