FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

375

Серед веб-майстрів і ЅЕО спеціалістів мені часто зустрічається така собі бундючна впевненість, що вже вони-то точно знають все від і до, коли справа стосується хостингу проектів. Просто скажу, що це не так. Хостинг був і залишається самим вузьким і вразливим місцем будь-якого проекту, і мало хто приділяє вибору партнера в цій справі належну увагу.

Хостинг провайдери, тисячі їх

Ринок на сьогодні переповнений конторами, фірмами і навіть ІП, які надають послуги виртуалок, виділених серверів, колокейшн і все, чого душа забажає. Є купа гучних імен, з цінником, який може не розорити хіба що нафтового магната. Є тисячі хостингів-одноденок з однотипними лендингами і захопливим обіцянками виртуалок за ціною бургера. Одноденки ці плодяться і дохнуть як фруктові мухи. Та є серед всього цього бурхливого різноманітності надійна робоча конячка — FASTVPS. Не дуже гучне ім’я, але після того як я набрів на них і трохи поколупав з клієнтської сторони, мені захотілося розповісти про них детальніше.

У FASTVPS є кілька фішок, на які вони роблять наголос:

 • Власний дата-центр в Естонії, все як у дорослих серйозних дядьків.
 • Можливість вибору місця розташування сервера: буржунет, рідні краї, спритні пінги в будь-якому регіоні.
 • Цінник, який починається від 280 рублів за найдешевшу впс-ку. Не надто дорого, не надто дешево.
 • Вишколена тех. підтримка. Думаю, немає сенсу згадувати, як це важливо при нештатних ситуаціях?
 • Серйозний досвід. 10 років на такому волотильном ринку — це не жарти.
 • Відмінно оснащений і з людським обличчям

  Мені було цікаво, що з себе представляє контора зсередини, так що я трохи ознайомився з їх маркетинговими матеріалами. Враження залишилися швидше приємні.

  Дата-центр з аплинком від чотирьох найбільший європейських провайдерів зв’язку, а також подвійним резервуванням харчування і просунутою системою охолодження вражає. Є відчуття, що на капітальні вкладення хлопці жодного разу не скупилися.

  Крім скупих технічних характеристик технологій і каналів зв’язку, FASTVPS не соромиться розповідати про свою команду та умови роботи в їх пітерському офісі. Це приємно, відразу уявляєш живий колектив а не збіговисько роботів. Команда не надто велика, але і провайдером «на коліні» назвати їх не можна.

  Окремої уваги заслуговує техпідтримка. Саме її хвалять майже всі позитивні відгуки на FASTVPS: швидке реагування, адекватні відповіді і прагнення допомогти в ситуаціях, які не дуже-то потрапляють під регламент. Аж до того, що деякі хваляться, мовляв, «з такою техпідтримкою і адміна містити не потрібно».

  Цінник і варіанти послуг

  Приємно, що варіанти і розцінки дозволяє тримати в одному місці як і зовсім простенькі, може бути навіть персональні(може бути, навіть потенційно провальні) задумки, так і високомаржинальних проекти, заточені на великі навантаження. Ось, наприклад, простенькі VPS-ки:

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  А ось суворі виділені сервери, здатні потягнути серйозні завдання:

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  Це тільки мала частина того, що доступно на сайті хостингу, варіантів там безліч, під будь-який гаманець і всілякі запити.

  Інтерфейс управління

  Подивимося, як виглядає клієнтський інтерфейс у FASTVPS.

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  Все влаштовано досить лаконічно й однозначно, а також виглядає так, як ніби верстали все-таки в 201X роках. Складно повірити, але для хостингів це, чорт забирай, рідкість – дуже часто на сайтах хостинг провайдерів інтерфейс зроблений через одне місце (і це місце — 2005-й рік). Окремими пунктами йдуть партнерська і реферальні програми.

  Два найважливіших пункту — оплата і управління серверами, йдуть на початку.

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  Розділ з білінгом зроблено зручно, є історія транзакцій можна змінювати період виставлення рахунків. До речі, щодо поповнення рахунку, крім стандартних банківських карт і PayPal доступні так само Qiwi, WebMoney, OkPay, і навіть готівку.

  З сервера можна подивитися основну статистику:

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  А так само оперативно змінити тариф, операційну систему, зробити або накотити бекапи:

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  Корисною дрібницею мені здався розділ з листами від провайдера в розділі управління аккаунтом. Пошта має властивість губитися, а тут вся історія спілкування як на долоні.

  FASTVPS — огляд VDS/VPS провайдера

  Висновок

  Не можу сказати, що FASTVPS це ідеальний сферичний хостинг в вакуумі, який спустився з небес, щоб махом вирішити всі технічні проблеми інтернет-бізнесу. Є у нього свої мінуси і підводні камені, наприклад, усі ціни вважаються в євро і вартість в рублях вказана для інформації, і не вистачає інформативності в частині партнерської програми, і відгуки в мережі є досить різні (переважно позитивні, але є і лайливі). Однак, мені ці товариші сподобалися, в них відчувається цілісний підхід і прагнення надати послугу правильно, від і до. Мені здається, для свого цінового діапазону вони просто знахідка.