Як вибрати компанію по створенню сайту

12-27-2018

Якщо Ви ще не маєте свого сайту, але дуже хочете його створити, то, заглянувши на сторінку по СТВОРЕННЮ сайту, Ви вчинили правильно, тому що на ній розміщена вся необхідна інформація для створення Вашого власного сайту. Хочемо порекомендувати замовити власний сайт тут

Думаю, ви вже ознайомилися з ОСНОВАМИ (якщо ще немає – раджу подивитися). В ОСНОВАХ можна ознайомитися з теоретичними відомостями, які Вам ще знадобляться на шляху «створення сайту».

Тепер приступимо до того, заради чого зібралися– до безпосереднього створення сайту.

Що ж необхідно для безкоштовного створення сайту?
Для того, щоб створити сайт, Вам знадобляться три основні речі:

Зареєструвати доменне ім’я
Оволодіти мовою програмування HTML
Розмістити створені сторінки на сервері
Думаю, що, прочитавши словосполучення «доменне ім’я» і «мова програмування HTML», Ви відразу будете питати, — Що таке доменне ім’я? — Навіщо його реєструвати? — Що таке HTML? — Знову треба опановувати якоюсь незрозумілою мовою? і т. п.

Поспішаю Вас заспокоїти, що нічого складного в цьому немає. Коли я вчився створювати сайт, у мене не було під рукою ніякої літератури доводилося пізнавати самому, і я з усім впорався сам – от і Ви впораєтеся (я в цьому просто впевнений, тим більше з моїми підказками).

Етап № 1: Реєстрація доменного імені

Отже, поговоримо про доменні імена. Що таке «доменне ім’я»? — це послідовність слів, яку вводять користувачі, щоб відвідати будь-який сайт; простіше кажучи, це ім’я сайту.

Доменне ім’я необхідно для того, щоб Ваш сайт могли розпізнати серед мільйонів інших сайтів за певним ім’ям.

Для того, щоб вибране вами ім’я належало тільки Вашому сайту, необхідно це ім’я зареєструвати.

Ось деякі приклади доменних імен: damdarom.narod.ru або www.narod.ru або www.abcde.com та ін Як видно з прикладів, кожне доменне ім’я має свою власну назву і суфікс. Назва вибирає сам користувач (яке душі завгодно, тільки якщо це ім’я не зайняте іншими користувачами), а суфікс є ідентифікуючою кодом доменних імен. За суффиксу доменного імені, можна визначити якому рівню відповідає домен (домени бувають: кореневий домен верхнього рівня, другого рівня, третього рівня і хости).

Так як простому користувачеві можливо мати тільки домени другого і третього рівня, то поговоримо про них. Домен другого рівня (www.narod.ru або www.abcde.com) надають безліч серверів, але за хостинг (надання сервером дискового простору для розміщення Вашого сайту) домену другого рівня необхідно платити (кілька доларів в рік). Але ми домовилися створити сайт, не витративши жодної копійки, тому домен другого рівня нам не підходить.

Так як Ви хочете створити свій сайт безкоштовно, необхідно зареєструвати домен третього рівня. Приклад доменного імені третього рівня: damdarom.narod.ru . Щоб зареєструвати домен третього рівня, необхідно знати, що дуже багато серверів надають безкоштовно домени третього рівня, а я допоможу вибрати підходящий для Вас сервер, враховуючи при виборі наступні критерії.

Критерії вибору сервера:

Розмір вашого сайту: Серверами зазвичай надається 2-3 мегабайти під сторінку користувача. Цього цілком вистачає на персональну сторінку, але якщо на Вашому сайті багато зображень або великі статті, то кількість відповідних серверів скоротиться.
Протокол FTP: Для того, щоб текст Вашого сайту побачив будь-який користувач мережі Інтернет, необхідно текст (написаний у форматі HTML) надіслати на обраний Вами сервер. Так ось ця відправка (тобто запис свого файлу на сервер) відбувається по протоколу FTP. Протокол служить для спілкування комп’ютерних програм з метою передачі файлу будь-якого обсягу. Кількість одночасно працюючих користувачів по протоколу FTP обмежена, тому при слабкому сервері важко буде з нею з’єднається. Якщо сервер взагалі не надає доступу по FTP, а дозволяє завантаження лише через спеціальну форму, то це сильно сповільнить вашу роботу.
Вибір сервера: наведу приклад деяких серверів, що надають місце більше 3 Mb під ваші сторінки.

Дуже відомий сервер www.chat.ru – він надає 3 Mb під файли, доступ по FTP або через web-форму для оновлення сайту, поштову адресу, лічильник, гостьову книгу. Все це без обмежень по тривалості оренди і без обов’язку показувати рекламу на сторінках користувача! Дуже добре! Однак, спостерігається хронічна хвороба по оновленню сторінок через зайнятість сервера. До того ж швидкість доступу також не дуже радує.
Інший сервер www.boom.ru — тут надають 50 Mb під файли, безкоштовну пошту, нормальну швидкість і гарну доступність для оновлення по протоколу FTP. Додатково можна скористатися online будівельником сторінок і бібліотекою безкоштовних зображень. Не забувайте розмістити на сервері свою сторінку протягом семи днів після реєстрації.
Сервер www.xoom.com надає 11 Mb під файли, безкоштовну пошту, нормальну швидкість і гарну доступність для оновлення по протоколу FTP. Додатково можна скористатися online будівельником сторінок і бібліотекою безкоштовних зображень. Недолік – англійською мовою.
Ще один сервер — www.virtualave.net, пропонує майже ті ж умови, і додатково дозволяє запис і виконання власних CGI — скриптів. Недолік – англійською мовою.
Знаменитий сервер, www.narod.ru, пропонує майже ті ж умови, 100 MB (насправді місце не обмежена) під вашу сторінку, і додатково дозволяє запис і виконання власних скриптів.
Також існує сервер www.by.ru, який надає необмежений простір для Вашого сайту і практично ті ж умови і додатково здійснює автоматичну реєстрацію сайту в пошукових системах і каталогах.
Вважаю, що з представленого списку Ви можете вибрати будь-який сервер, тому кажу (не в якості реклами), що сам користуюся послугами серверів www.narod.ru і www.boom.ru. Звичайно ж, Ви можете вибрати будь-сервер виходячи зі своїх власних міркувань.

Що буде розміщено: Пам’ятайте, що всі правила призначаються власниками сайту. Практично всі сайти протестують проти порнографічної продукції і заборонених видів діяльності. Тому обов’язково прочитайте текст угоди, який вам пропонують при реєстрації. До речі, багато сайтів вимагають обов’язкової наявності своєї реклами на ваших сторінках і таким чином заробляють самі.

Ім’я сайту: ось ми і дійшли до нагальної проблеми, яка буде вирішувати долю вашого сайту протягом усього його існування. Хороша назва сайту має дуже легко запам’ятовуватися. Добре запам’ятовується доменне ім’я в наступних випадках: назва складається з одного або двох слів, назва складається максимум з 12 знаків, необхідно враховувати легкість написання і вимови, назва сайту повинна описувати зміст самого сайту, назва повинна залучати відвідувачів.

Пам’ятайте, що від назви дуже сильно залежить відвідуваність Вашого сайту.

Час завантаження сайту: Час завантаження Вашого сайту буде відігравати важливу роль. Якщо сторінка сайту відкривається довше хвилини, відвідувачеві просто набридне чекати і він закриє відкривається вікно і ніколи більше не зайде на Ваш сайт. Тому основна моя рекомендація-створюйте кожну Вашу сторінку розміром, що не перевищує 50 Kb (в крайньому випадку – 70 Kb). Для того, щоб знизити розмір сторінки, не використовуйте багато малюнків; не намагайтеся зробити свій сайт досконалим (ідеальним) – чим більше Ви прагнете удосконалити свій сайт, тим гірше він стає (можете мені повірити, т. к. у нашому світі немає нічого досконалого).

Етап № 2: Створення тексту в html-форматі

Для того, щоб розмістити якусь інформацію на своєму сайті в інтернеті, необхідно написати текст у форматі HTML. HTML є найпростішою мовою в Інтернеті для написання web-сторінок.

Зараз я навчу вас писати будь-який текст за допомогою HTML. Багато людей при вигляді основ мови HTML лякаються, думаючи, що не впораються; але я стверджую зворотне – HTML дуже простий у використанні і будь-яка людина може повністю освоїти всього за тиждень. Для кращого розуміння і освоєння мови HTML була розроблена навчальна книга (автором підручника є Алленова Наталя, а рідний сайт підручника розташовується за адресою: http://postroika.ru), яку я рекомендую для скачування. Завантажити цей підручник (*.rar – архів, 253 Kb) можна ТУТ.

При вивченні даної книги, обов’язково перевіряйте на практиці наведені в підручнику приклади (так Ви швидше навчитеся працювати з мовою HTML), щоб мати уявлення про самих необхідних речей: про тегах, створення тексту, вставки картинок, створення гіперпосилань, оформленні сторінки.

Для створення тексту вам знадобляться тільки текстовий редактор » Блокнот «(він то у вас точно є) і браузер, наприклад Internet Explorer (або будь-який інший браузар). Основою програмування в HTML є написання в певній послідовності «тегів» (тегом називається будь-яка команда, укладена в символи < >, наприклад: ).

Після написання в Блокноті кількох прикладів (користуючись, звичайно, інформацією з скачаного підручника), збережіть отриманий файл (Файл – Зберегти як – Любое_слово.html). Зверніть увагу, що зберігати необхідно, використовуючи розширення».html» (розширення необхідно надрукувати самому), а в рядку «тип файлу» вибрати «Всі файли».

Після збереження файлу у вас з’явиться характерний html-значок (ярлик), відкриваємо його (файл відкривається в Internet Explorer). Після відкриття файлу Ви побачите результат програми, яку Ви надрукували в Блокноті. Переглянувши результат, поверніться до Блокноту і експериментуйте далі, оцінюючи, що вийде в тому чи іншому випадку; при перегляді результату не забувайте зберігати файл, а в Internet Explorer досить натиснути на кнопку «Оновити» або «F5». Вам необхідно запам’ятати просту формулу: