На чому будемо заробляти в 2013 році

343

Спонсор посту — партнерська програма VipTelefon. 25% з кожної покупки.

Рік закінчується, можна почати підводити підсумки, але це трохи пізніше. Сьогодні поділюся з вами своїми думками, на чому можна і потрібно буде заробляти в наступному році. Орієнтир буде насамперед на мене і на моїх колег, з якими ми працюємо в парі. Не все буде порушено, на чому можна рубати капусту, але основне, чим би я хотів і чим буду займатися, я розповім. Чому зі старого доброго.

Заробіток на посиланнях

Заробляти стає все складніше, по співвідношенню час/гроші стає все менш вигідним. Хороший сайт не так просто зробити, а якщо зробити, то краще його монетизувати не посиланнями, а тим самим контекстом або партнерськими програмами. Але пошуковики поки що не відміняли посилальне ранжування, і посилання будуть потрібні. У наступному році я планую їх більше купувати, ніж продавати :). Купувати для своїх проектів в першу чергу.

Клієнтське SEO

Тут все неоднозначно, але буде заробляти можна. В першу чергу пропонуючи клієнту збільшення трафіку за фіксовану плату на місяць, чітко розділяючи вартість ваших робіт (часу) і витрати. Нам ця схема дуже подобається, і клієнти так само задоволені. Окремо про клієнтське SEO можна говорити довго, не сьогодні, але як-небудь поговоримо :).

Консалтинг

В першу чергу мається на увазі консалтинг в області інтернет маркетингу і зокрема в області пошукового просування. Є екземпляри, які замовляють SEO в одних, «перевіряють».

Партнерські програми

Тут можна говорити дуже довго, але в них вся сила, принаймні на заході. Коротко зупинимося на кількох напрямках партнерок, щоб зрозуміти, на чому варто сфокусуватися.

CPA партнерські мережі

CPA взагалі в рунеті активно розвивається (нарешті). Проблем багато, вони є, ніхто цього не заперечує, але працювати і заробляти можна. Через CPA мережі зараз продають практично все — починаючи від кредитних карт і страховок, закінчую шмотками і инфопродуктами (до речі про инфопродукты — хороші знайомі є овнерами ruinfosale.com, продають DVD-диски). Реєстрації в онлайн іграх, тури і подорожі, квитки… Все що завгодно.

Кожна партнерська мережа пропонує величезну кількість інструментів, під які можна «заточувати» той чи інший сайт як у вузькому, так і в широкій ніші. Останнім часом ми активно «клепаємо» сайти під товарний фід admitad і за деякими почали виходити в профіт. У наступному році ми продовжимо займатися цим питанням більш активно (до слова про те, чим ми займаємося зараз).

Причому під CPA сайти можна робити в двох напрямках. Робити общетематический нішевий сайт і акумулювати там аудиторію, яку потім конвертуватися з низькими відсотками на CPA офферах (тобто багато трафіку і малий відсоток конверта). І другий спосіб — робити вузькотематичний узконишевой сайт і добиватися максимального попадання в цільову аудиторію, яку потім конвертувати з великим відсотком. Під другий спосіб знаю дуже хороший приклад мого знайомого — credit-card.ru.

Гемблінг

По суті справи це теж CPA, але зі своїми тарганами. На цю тему мене підсадив WebMozg. До речі він гемблинговые сайти купує. Стукнитесь йому якщо такі у вас є. Ніші своєрідна, цікава, профитовая. Трохи про можливості заробітку тут. Проекти зараз робляться, конкуренція у видачі висока, від цього ще цікавіше. Більше поки сказати не можу, буде більше досвіду, поділюся ним. Чи не поділюся, так як їм ніхто не ділиться).

Сайти під контекст

Ця тема мені теж цікава, але з введенням всяких ремаркетингов і реал тайм биддингов наскільки я зрозумів, конверт став падати. Тим не менш напрямок не менш цікаве ніж інші, особливо в плані експериментів, аналітики і так далі. Ну а товариш BackSpark недорого навчить вас робити сайти під адсенс, якщо потрібно.

Арбітраж трафіку

Це ще один дуже цікавий напрям: купити в одному місці трафік дешевше і продати його в іншому дорожче (сконвертить в більш високу вартість, наприклад на тому ж CPA). Мені найбільше подобається директ з його зростаючими можливостями. А допоміг мені в цьому розібратися дистанційний курс по яндекс директу від Костянтина Живенкова. Вивчив його тоді я від і до, прочитав на одному диханні. Автор реально палить теми, чого немає ні в одній книзі…

Арбитражить можна так само з тізерних мереж, з бірж трафіку, але повторюся, мені більше подобається директ. До речі, нещодавно проанонсували інструмент botscanner.com. Заохочую з ним ознайомитися, а вже використовувати чи ні — вирішите самі.

Всяке різне

Медійна реклама, організація рекламних кампаній, дрібні консультації, продаж матеріалів партнерів, пустощі у вигляді ставок на спорт і покер, написання статей, розвиток проектів і тд. Ну, без цього нікуди, але це більше для душі…

Ось як то так. Підсумки року з усіма одкровеннями будуть під кінець року. Зберуся з духом і напишу, для мене цей рік приніс багато нового.

Терехов.

Тут до речі конкурс від Романа Орлова — встигніть взяти участь.