Тематичні проекти — не пізно ще створювати?

290

Ще в докризовому 2013 році ми розповідали про те, як прикольно робити тематичні проекти під партнерські програми. Нещодавно мені поставили запитання, наскільки це актуально ось прямо зараз і в найближчі кризові місяці, особливо довгі новорічні канікули.

Якщо погуглояндексить за запитами виду «огляди товарів aliexpress», то можна знайти кілька локомотивних проектів, які забирають собі більшу частину російського і СНГшного цільового трафіку, ну і, відповідно, нормально і навіть дуже нормально на цьому заробляють. Повертаючись до питання, а не «пізно», можу навести приклад одне свіжого сайту, зроблених за образом і подобою «локомотивів», але зі своїми приколами. Приколи, правда, поки мало кого можна репрезентативно тестувати, але графіки зростання трафіку навіть дуже показові.

Сайт просувається контентом, тобто нічим не просувається (я маю на увазі поведінкові і зовнішні посилання). У день публікується кілька оглядів товарів, які пишуть наймані автори. Проект скоріше всього працює в глибокий (за мірками звичайних тематичних проектів) мінус, але витрати на одиницю контенту (огляду) я думаю не дуже значні))).

Питання в тому, щоб відразу віддавати в індекс оптимізовані огляди, і тут вже можна експериментувати як завгодно, а можна взяти все найкраще від локомотивів (там не завжди все добре) і зробити ще краще. І звичайно, ж, нарощувати темпи публікацій слідом за нарощуванням темпів пошукового трафіку.

Якщо говорити про тематику, що оглядати, то для оглядів товарів краще брати магазини з максимально широкою аудиторією. Чим більша потенційна цільова аудиторія магазину/майданчики/маркетплейса, тим більше шансів отримати цю аудиторію на контентному проекті. Ну я думаю ви зрозуміли, в яку сторону я зробив натяк))).

Питання того, як залучений трафік конвертувати? Самий простий і безболісний і безпечний спосіб — просто вставляти партнерські посилання в огляди. Якщо подивитися локомотиви — у них там все більш автоматизовано і цікаво :).

Приміром, у вас 1000 оглядів і потрібно поміняти посилання по тим або іншим причинам. Вручну умучаетесь, а ось автоматично дуже навіть приємно буде все це зробити :).

У пості помірно розповів не все. Питання задавайте в коментарях. З задоволенням відповім на всі.

P. S. І до речі так, про трафік. Ніхто не забороняє вам наливати копійчаний трафік з діректа на огляди.

P. P. S. Я думаю що через півроку проект буде заробляти від 1000$ в місяць, якщо динаміка публікацій і зростання трафіку (не тільки пошукового) залишиться такою ж, як і на графіках :).