Що таке кредит під поручительство?

1-19-2021

Даючи гроші позичальникам, фінансово-кредитні установи несуть певні ризики. Вони обумовлені тим, що завжди існує ймовірність неповернення виданого кредиту. На цьому тлі закономірно, що кредитор хоче убезпечитися і мінімізувати ризики. Залучення поручителя — один з найбільш поширених способів зробити це. Також хочемо порекомендувати взяти кредит на сайті https://credit112.kiev.ua/ua у найкращих спеціалістів.

Для довідки . Кредит під поруку — різновид грошової позики, в якому поручитель частково або повністю бере на себе фінансові зобов’язання позичальника перед кредитором. Залучаючи поручителя, фінансово-кредитна установа отримує гарантії повернення коштів.

профіль

Поручитель — особа, яка виступає гарантом виплати грошей, узятих в кредит. Ось ключові вимоги, які чинне українське законодавство пред’являє до тих, хто планує виступити в ролі поручителя:

  • повна дієздатність (вік старше 21 років і молодше 65 років);
  • місце реєстрації, відповідне територіальному знаходженню установи, що видає позику;
  • бездоганна кредитна історія;
  • легальне працевлаштування;
  • підтверджена платоспроможність;
  • відсутність невиплачених кредитів та інших фінансових зобов’язань;

Банки та кредитні спілки більш лояльно ставляться до поручителів, які мають родинні зв’язки з позичальником. У такому випадку шанси на схвалення заявки по кредиту істотно збільшуються. Наявність майна, керівна посада, затребувана високооплачувана професія, значимий суспільний статус теж підвищують вірогідність отримання позики.

Коли без поручителя не обійтися

Існують позики, які надаються без поручителя. Зазвичай це невеликі позики. Але є і такі, які не дають без додаткових гарантій повернення коштів. Ось деякі випадки, в яких без поручителя не обійтися:

  • Посередній дохід здобувача. Якщо людина офіційно заробляє менше, ніж потрібно для внесення щомісячних платежів, додаткові гарантії будуть потрібні обов’язково.
  • Неблагополучна кредитна історія позичальника. Вона може бути зіпсована при наявності найменших затримок виплат по кредитах, в тому числі по тим, які давно погашені.
  • Велика сума позики. Кожне фінансово-кредитна установа трактує це визначення по-своєму. У одних це еквівалент $ 3 000, у інших — $ 5 000.

До відома . Слід розуміти, що фінансовий сектор віддає перевагу поручителям перед заставним майном. Це обумовлено потенційними складнощами з реалізацією останнього. Вважається, що людина, яка взяла на себе фінансові зобов’язання по кредиту, виплатить борг швидше, ніж буде реалізовано заставне майно і улагоджені всі юридичні тонкощі.

Обов’язки поручителя

Права і обов’язки сторін чітко прописуються в договорі. Особливу увагу слід приділяти пунктам, надрукованим дрібним шрифтом. Зазвичай саме там вказують наслідки, які настануть у разі невиконання фінансових зобов’язань. Якщо з якихось причин позичальник не зможе виплатити кредит, цей обов’язок лягає на плечі поручителя. У такому випадку він повинен:

  • виплатити тіло кредиту і відсотки;
  • сплатити штрафи та пені, якщо такі були призначені;
  • оплатити банківські та судові витрати, якщо справа дійшла до суду.

Важливо . Якщо поручитель відмовляється виконувати взяті на себе зобов’язання, кредитор має право стягнути борг через суд самостійно або звернутися з цією метою до колекторів. Після винесення судового рішення борг може стягуватися в примусовому порядку, в тому числі шляхом опису і реалізації майна або утримання частини доходу.

Коли поручительство може припинитися достроково

Поручительських договір має на увазі, що взаємні зобов’язання підписантів припиняються тільки після того, як сума кредиту та відсотки за користування ним будуть виплачені. Існують і інші законні підстави припинення поруки. А саме:

  • Після закінчення терміну давності, якщо такий був прописаний в договорі. Актуально, якщо протягом року після настання прописаної в договорі дати кредитор не пред’явив законних вимог виплатити наявний борг.
  • У разі відмови кредитора прийняти виконання, запропоноване поручителем або позичальником. Таке трапляється, коли кредитор хоче змінити умови договору.
  • Коли заборгованість переводиться на іншу людину. Це може статися без згоди поручителя, але тільки в тому випадку, якщо позичальник і кредитор погодили це питання між собою.
  • При збільшенні розміру виплат по кредиту без згоди поручителя. Таке трапляється, коли процентна ставка переглядається кредитором в односторонньому порядку або збільшується сума кредиту.