Олександр Садовський залишив компанію Yandex

322

Багато води утекло з тих пір, коли в 2008 році я почав знайомитися з пошуковою оптимізацією і «лиходій» Садовський почав заважати оптимізаторам просувати сайти.

Раніше купиш сапоссылок (хто ще пам’ятає) на 1000 рублів в місяць і отримуєш профіт. Потім тему підрізали, знаходилися нові дірки і їх теж підрізали.

Пам’ятаю в 2011 цей троллінг на РИФКИБ 2011

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

І цю фотографію

Олександр Садовський залишив компанію Yandex Олександр Садовський залишив компанію Yandex

І цю частину інтерв’ю

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

І цей легендарний доповідь на Оптимизейшен, яка ще була розумної конференцією, коли Яндекс відключив посилання для комерційного ранжирування в московському регіоні.

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

Просто Олександр, просто Садовський.

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

І цей приємний мем.

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

І цю фотографію Садовського, заготовку для ще більшої кількості мемів.

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

Той самий момент, коли тебе ненавидять ще не всі оптимізатори.

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

Ще одна заготовка для мемів…

Олександр Садовський залишив компанію Yandex

Мав честь трохи особисто поспілкуватися з Олександром Садовським на тій самій конференції оптимизейшен 2011. Один раз зустрів в офісі Yandex, коли був там за яким з питань.

Легендарна особистість, легендарний людина, дій якого боялися багато оптимізаторів, які намагалися працювати

Я йду з Яндекса. За довгі роки компанія стала рідною, але у кожного свій азимут і свій темп. Я прискорюю крок і вибираю свою дорогу — у добрий шлях, Яндекс!

Всі проекти передано в надійні руки. Моїх виступів від особи Яндекса більше не буде. Якщо у когось залишилися питання, пишіть на [email protected] Вже без «-team».

У звичайній компанії можна зійти з розуму від нудьги за 13 років роботи. Яндекс — особливий, він виріс за ці роки з крихітній майстерні в легенду. Назва була, але я працював в чотирьох різних компаніях та десятці різних ролей. Це був неймовірний досвід. Я створив перші вимірювання якості пошуку і придумував алгоритми антиспаму і ранжирування. Створив з нуля пошук по відео та антивірусне напрямок, стартував маркетинг пошуку. Витяг з кризи пошук по блогах з його технічними боргами і Яндекс.Музику. Збільшив частку Яндекса в Україні на 10% за рік, що переломив багаторічний спадний тренд.

Озираючись на успішні проекти, я думав, чому мені іноді вдавалося те, за що інші навіть не бралися. Я технар, але є багато хлопців, які на голову краще знають технології і алгоритми. У мене великий продуктовий досвід, але я знаю тих, чиї знання глибше. У мене за плечима є і патенти, і придумані мною фічі, але я зустрічав і більш креативних людей. І так в усьому: аналітики, маркетингу, проектному управлінні та ін. областях. У чому ж секрет, якщо я всюди був сильний, але ніде не був кращим? Секрет був у людях, яких мені вдавалося знайти, навчити і вбудувати. Вдавалося завдяки широкому системному розумінню завдань. Секрет був і у високій планці якості та вимогливості до себе, які поставив ще Ілля, і якими вдавалося захопити всю команду. Тому перераховані успіхи — це багато в чому успіхи хлопців, яких я запросив на роботу і з якими працював пліч-о-пліч. Спасибі вам!

Окреме спасибі і низький уклін Іллі Сегаловичу, Аркадію Воложу і Олені Колмановской, які створили культуру Яндекса, повагу до людей, виявили його сміливість боротися з гігантами, заклали фундамент його етики та цінностей.

Я провів з Яндексом третину життя, Яндекс зі мною — дві третини свого життя. Пора йти далі.
Світ великий, і в ньому завжди знайдеться місце подвигам.

Поїхали!

Великий топік з обговоренням на серч http://searchengines.guru/showthread.php?t=964417

Як думаєте, що буде далі з пошуком яндекса і куди йде Садовський? Google не пропонувати))))